Informacje dla uczniów dotyczące konsultacji

Uczniu,

• Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych.
  • Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji, umów się na określony dzień i godzinę z nauczycielem przez dziennik elektroniczny.
  • Umawiając się z nauczycielem na konsultację, podaj problem,                              którego będzie ona dotyczyła.
  • Pamiętaj, że aby uczestniczyć w konsultacjach musisz mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica na jej odbycie. Poproś o przesłanie odpowiedniego druku wychowawcę.
  • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  • Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  • W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
  • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
  • W szatni jedna szafka jest przeznaczona dla jednego ucznia..
  • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem       i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  • Zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
  • Po odbyciu konsultacji bezzwłocznie opuszczasz szkołę.