Jesteś tutaj: Start / Oddział Przedszkolny / O nas

pokaż, a zapamiętam
pomóż wziąć udział
a zrozumiem..." Konfucjusz

Nasze przedszkole znajduje się przy Szkole Podstawowej im ks. Jerzego Popiełuszki w Chodnowie. Oddział Przedszkolny tworzą dwie grupy: dzieci starsze w wieku 5 lat oraz dzieci młodsze w wieku 3-4 lat.

Nasze przedszkole jest placówką przyjazną każdemu dziecku. Programy i projekty, które realizujemy w przedszkolu mają na celu dobrze przygotować dzieci do podjęcia nauki w szkole, umożliwić im wszechstronny rozwój osobowości. Atmosfera w naszym przedszkolu sprzyja akceptacji każdego dziecka, zapobiega izolacji społecznej i uczy tolerancji wobec wszelkich odmienności. Stwarzamy w przedszkolu warunki do samospełnienia i współdziałania z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania poprzez uczestniczenie w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna. Metody i formy pracy, jakie stosujemy w pracy z dzieckiem nastawione są na rozwój jego kreatywności. W naszym przedszkolu przestrzegamy praw dziecka, dbając o zaspokojenie jego potrzeb oraz stwarzamy odpowiednie warunki, aby każde dziecko czuło, że jest akceptowane, bezpieczne i ważne.