Jesteś tutaj: Start / Patron Szkoły

Patron Szkoły

" Zło dobrem zwyciężaj"

Święty Paweł

"Na wniosek Rady Pedagogiczne i Przedstawicieli Rodziców oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Chodnowie nadaje się Szkole imię księdza Jerzego Popiełuszki" - słowa te ujęte w Uchwale Rady Miejskiej z dnia 06.06.1995 roku wprowadziły placówkę na nową drogę. Drogę, której pokonywanie stało się łatwiejsze i piękniejsze dzięki Postaci Patrona.

Dnia 21 czerwca 1995 roku biskup Józef Zawitkowski poświęcił sztandar, który ufundowali rodzice uczniów. Mama księdza Jerzego - Marianna Popiełuszko odsłoniła pamiątkową tablicę umieszczoną na frontowej ścianie budynku szkolnego, ufundowaną przez Elżbietę i Michała Maciaków. Od tego dnia kultywowanie pamięci Patrona stało się szczególnie ważne dla dzieci, nauczycieli i mieszkańców wsi. Kolejne rocznice męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności oraz dni Jego imienin uświęcane są udziałem pocztu sztandarowego we mszach świętych na Żoliborzu, okolicznościowymi montażami poetycko-muzycznymi przygotowywanymi w szkole oraz paleniem zniczy i składaniem kwiatów w kąciku pamięci. Nawiązane zostały również kontakty z innymi szkołami noszącymi imię księdza Jerzego, m.in. ze szkołą w Chełmie i Juchnowcu Górnym.

ksiądz Jerzy