Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Chodnowie

96-230 Biała Rawska

Chodnów 1

Tel.: (46) 815-97-26

szkolachodnow@gmail.com

Apele szkolne poświęcone patronowi

 

19 października każdego roku


-  to dzień, kiedy w naszej Szkole wspominamy męczeńską śmierć  Ks. Jerzego Popiełuszko - patrona naszej Szkoły.  W tym dniu przypominamy uczniom życiorys Ks. Jerzego, recytowane są wiersze i  śpiewane pieśni religijne takie jak: ,,Ślubujemy Księże Jerzy...'', ,,Ojczyzno ma" i wiele innych.

 Po uroczystym apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składają kwiaty i zapalają znicze w kąciku patrona. Na lekcjach religii rozważamy wartości, jakimi kierował się w życiu ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Prawie każdego roku udaje nam się zorganizowac wyjazd na Żoliborz. Wyjeżdża delegacja szkoły ze sztandarem, aby uczestniczyc we mszy świętej, złożyc wiązanką kwiatów i zapalic znicze przed grobem naszego patrona. 

Ponieważ pochodzimy z rejonu sadowniczego, więc często udaje nam się dostarczyc do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie i złożyc w czasie mszy św. ofiarę  z dorodnych owoców zebranych przez naszych rodziców.

 

23 kwietnia każdego roku

 

- jest to drugi ważny dzień w Szkole poświęcony patronowi. To rocznica imienin księdza Jerzego. W tym dniu każdego roku jest w szkole apel, najczęściej przygotowany przez panią katechetkę. Jest piękna dekoracja w kąciku patrona, są świeże kwiaty dla patrona, jest eksponowany sztandar Szkoły, jest dostojnie. Nauczyciele przypominają uczniom hasło patrona "Zło dobrem zwyciężaj".

W tym dniu  również wyjeżdżamy na Żoliborz, czyniąc podobnie jak w dniu rocznicy śmierci.