Szklanka mleka

Szklanka mleka w szkole

Od trzech lat nasza szkoła bierze udział w unijnym programie, ,,Szklanka mleka". Program ,,Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych",  potocznie nazywamy „ szklanką mleka" realizowany jest w Polsce od 1 września 2004 roku przez Agencję Rynku Rolnego. Głównym  celem programu jest  promowanie zdrowego stylu życia. W ramach tego programu uczniowie otrzymują przez trzy dni w tygodniu, tj. poniedziałek, wtorek i środa, bezpłatne mleko naturalne, natomiast mleko smakowe: waniliowe, truskawkowe lub czekoladowe dzieci otrzymują za dopłatą 20 gr. do jednego kartonika.

Od 1 grudnia 2009 roku wprowadzono do szkół, zmiany w opłacie za mleko. Jeśli uczeń chce korzystać, we wszystkie dni tygodnia to  płaci za:

- mleko naturalne - 49 gr.

- mleko smakowe - 70 gr.

- jogurt owocowy - 48 gr.

Wszyscy  uczniowie  bierą udział w programie. Większość, bo 28 osób korzysta z bezpłatnego mleka naturalnego, pozostali zamawiają mleko smakowe. Dużą popularnością cieszy się mleko czekoladowe, waniliowe i jogurt owocowy.

Do naszej szkoły, co miesiąc mleko dostarcza Spółdzielnia Mleczarska ,,Blich" w Łowiczu.