Dziesięciolecie nadania Szkole imienia

Niezwykle ważną uroczystością dla całej społeczności szkolnej była 10. rocznica nadania Szkole imienia księdza Jerzego Popiełuszki. Obchodzono ją 19 listopada 2005 roku. Jubileusz zainaugurowało nabożeństwo w Sanktuarium pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach. Dalsza część obchodów odbywała się w budynku szkolnym. Licznie przybyli radni z burmistrzem - p. Bogdanem Pietrzakiem, zaprzyjaźnieni księża: Czesław Banaszkiewicz z parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu wraz z miejscowym duchowieństwem: dziekanem  Józefem Jerominem i kanonikiem Sławomirem Sasinem, przedstawiciele łódzkiego kuratorium, poczty sztandarowe, rodzice, mieszkańcy wsi, Zarząd Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych ze Szczecinka oraz przedstawiciele lokalnej prasy. Głównym punktem programu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej, stanowiącej akt podziękowania dla miejscowej społeczności za aktywną i owocną współpracę oraz pomoc w realizacji zadań szkoły. Białą, granitową tablicę ze złotymi literami dla mieszkańcow Chodnowa ufundowały władze gminy, dyrekcja, rada pedagogiczna i ksiądz. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli inscenizację pt.: "W poszukiwaniu drogi", przygotowaną przez uczniów kl. IV-VI według scenariusza nauczycielki Anety Jędrzejewskiej. Uczniowie pokazali, jak na swój dziecięcy sposób rozumieją, kim był i ile znaczył dla ludzi ksiądz Jerzy. Wygłaszanymi tekstami zmusili publiczność do refleksji nad chwiejnością podstawowych ludzkich wartości. Oryginalną atmosferę osiągnięto także poprzez piękną scenografię nawiązującą do jesiennego przemijania czasu, wykonaną przez p. Marzenę Błażejewską i p. Dorotę Waluchowską.

Po części artystycznej goście mogli zakupić specjalnie wydaną na tę uroczystość publikację pt.: "10 lat pracy Szkoły z patronem ks. Jerzym Popiełuszką", obejrzeć wystawy prac uczniowskich - albumy, prace plastyczne, techniczne, literackie, fotograficzne, zapoznać się z pracą szkoły-oglądając szkolne kroniki. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.