Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją wspólnie postanowiliśmy pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę.

W tym dniu uczniowie klasy VII przygotowali Marzannę - słomianą kukłę w kolorowym przebraniu. Pomimo niesprzyjającej pogody cała społeczność szkolna dokonała obrzędu spalenia symbolu zimy i śmierci.

Następnie powróciliśmy do szkoły, gdzie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Turystycznej. Uczniowie każdej klasy zaprezewntowali przygotowane przez siebie kompozycje. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, dlatego komisja konkursowa miała trudny wybór. Po długich obradach, ostatecznie wygrali uczniowie klasy VII, którzy otrzymali nieoczekiwaną nagrodę. Wygraną był bon na niepytanie i niepisanie prac klasowych i kartkówek w dowolnie wybranym przez klasę terminie. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkich upominków.

Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie. Aż zatęskniliśmy za wakacyjnymi wędrówkami...