MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO W NASZEJ SZKOLE

19 października 2017r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego z WORD w Skierniewicach. Każde dziecko z klas IV-VII miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomości znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego.

Pracownicy WORD przypomnieli uczniom podstawowe zasady poruszania się po drogach na rowerze (film) a także zwrócili uwagę na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego. Najbardziej emocjonującym momentem był oczywiście przejazd rowerem po miasteczku ruchu drogowego i choć początkowo bywało różnie, to pod koniec zajęć wszyscy jeździli już jak Kubica (mimo że rower to nie bolid). Brawo my!