Dzień Drzewa

Z okazji Święta Drzewa w naszej szkole odbyła się gra terenowa, w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki. Należało wykonać kilka zadań, m.in. sprawdzenie wieku rosnącego drzewa, czy dopasowanie owoców do liści drzew, z których pochodzą. Zwycięska grupa w nagrodę posadziła       sadzonkę    lipy.
 Natomiast na przerwie śniadaniowej uczniowie mieli okazję spróbować smakołyków, które są darem drzew. Oprócz owoców można było skosztować orzechów, miodu lipowego czy napić się herbatki z lipy, a nawet spróbować soku z        brzozy.
  Rozstrzygnęliśmy również szkolny konkurs plastyczny pt. „ Z tego, co wyrzucić trzeba, mogą powstać piękne drzewa”. Zwycięzcy oprócz drobnych upominków otrzymali w nagrodę sadzonki drzewek.
   W szkole na korytarzu pojawiło się DRZEWKO CZYTELNICZE. Każdy uczeń szkoły po przeczytaniu dowolnej książki, zapisuje tytuł i autora na papierowym liściu i zawiesza na gałązce. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego nasze drzewko będzie całe zielone.
   Dzień Drzewa został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Czytam z         klasą”.
    Dziękujemy również firmie OGRODOWY PUNKT w Rawie Mazowieckiej za ufundowanie sadzonek drzew.