Muzeum Narodowe w Warszawie

#zostanwdomu #niebawemwMNW

Ogólnopolska akcja #zostańwdomu związana z epidemią COVID-19 zmusiła wiele osób do ograniczenia swoich kontaktów ze znajomymi i rodziną. Przymusowa kwarantanna sprawiła, że nasze dni stały się monotonne i przygnębiające. Jednakże zamknięcie placówek kultury, nie sprawiło, że przestały one działać. Wręcz przeciwnie! Całe nasze życie w oka mgnieniu przeniosło się do sfery on-line.

Muzeum Narodowe w Warszawie oraz inne polskie placówki muzealne zorganizowały zabawę, której celem było propagowanie sztuki, nie tylko wśród jej miłośników. Zadaniem uczestników było odtworzenie wybranego przez siebie obrazu samodzielnie lub z domownikami. Efekty zamieszczone w sieci są niebywale kreatywne i przykuwają wzrok. Niektórzy uczniowie naszej szkoły również pokusili się o stworzenie żywego dzieła sztuki.