Szkolny Konkurs Fotograficzny „Piękno ukryte w wodzie”

Woda towarzyszy nam codziennie, dlatego często zapominamy jak jest ważna nie tylko dla nas. Zwykle również nie zauważamy, ile piękna kryje w sobie. W ciągu kilku ostatnich tygodni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły z aparatami fotograficznymi poszukiwali piękna, jakie kryje się w wodzie.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Woda cenniejsza niż złoto” organizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Celem konkursu było: zwrócenie uwagi na piękno przyrody przez pryzmat podstawowego surowca naturalnego jakim jest woda, rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów i osób dorosłych, rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej oraz rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach:

Kategoria - Rodzice/Nauczyciele

I miejsce - Wioleta Mikowska (nauczyciel) „Pod prąd”

II miejsce - Katarzyna Górecka (rodzic) „Wielki błękit”

III miejsce - Sylwia Wojtczak (rodzic) „Jaka pora roku?”

Kategoria - Uczniowie klas I-VIII

I miejsce - Sara Chrzanowska klasa VI „Szalona woda”

II miejsce - Natalia Górecka klasa III „Głębia wody”

III miejsce - Marcelina Jankowska klasa VII „Kropla życia”